Zatmění - Děj

4. srpna 2010 v 11:49 | Terka |  Zatmění-informace
Kniha začíná tím, že Bella s Edwardem vyplňují přihlášky na vysokou školu. Do toho Charlie na Bellu naléhá aby se stavila za Jakobem. Ten totiž od jejich poslední návštěvy ( na konci knihy nový měsíc) neoplývá zrovna radostí. S tím ale Edward nesouhlasí, nechce Bellu vystavovat nebezpečí. Dalšího dne měla Alice ve škole vidění, ale Edward to nějak zakecal, takže se Bella nic nedozvěděla.
Více v c.č.


Když jí pak šel Edward zase navštívit, zjistil, že letenkám které dostala k narozeninám brzo vyprší platnost. Proto jela Bella s Edwardem navštívit, její matku René. Když se vrátili a Edward přivezl Bellu domů nějak divně se uculoval. Když přišla domu, Charlie se jí pokusil dát přednášku o sexu. V tom Belle došlo že se Edward pořád tak uculoval, protože věděl co příjde (přečetl Charliemu myšlenky). Při čekání na Edwarda jí napadlo, že by tedy mohla jet navštívit Jakoba. Když ale chtěla odjet, auto se nerozjelo. V tom se hned vedle ní objevil Edward a v ruce dřímal součástku z motoru Bellina náklaďáčku. Belle hned došlo že Alice měla vidění jak prchá z domu. Za pár dní Belle zavolá Jakob
a zajímá se o to jestli půjde druhý den do školy. Když Bella odcházela ze školy stál Jakob na parkovišti i se svojí motorkou. Přišel varovat Edwarda že se k městu přiblížila Victoria. Bella byla kvůli té záležitosti dost nervózní. Proto jí
Edward připomněl, že by nemusela být tak nervózní kdyby jí proměnil v upírku.To by ale nejdřív musela splnit jeho podmínku a vzít si ho. Za týden si Bella všimne letáku na kterém je vlk. V tom se rozjede do La Pusch a je jí jasné, že jí nikdo nemůže zastavit, protože to neplánovala. Tudíž to Alicino vidění příjde až v dobu, kdy už bude za hranicí.

S Jakobem si povídali asi čtyři hodiny. Po příjezdu domů už jí v pokoji čekal Edward. Pohádali se. Druhý den ráno jí místo Edwarda vyzvedla Alice. Za moment ale Bella zjistila, že nejedou do školy, ale že jí Alice unesla. Edward si totiž zajel lovit a dal Bellu hlídat, aby se nemohla vydat za Jakobem. Edward jí podplatil tím, že jí koupil to žluté Porche 911 turbo, které tehdy ukradla v Itálii. Když vešla Bella do Edwardova pokoje, uprostěd stála veliká postel. Bella nemohla usnout, když v tom Rosalie zaťukala na dveře. Ta jí dovyprávěla svůj ,, životní příběh ,, a řekla jí důvody, proč si něpřeje aby se stala upírkou. Když druhý den odcházela ze školy ( stále pod dohledem Alice ). Uviděla stát Jakoba na parkovišti. V tom utíkala a naskočila za ním na motorku. Jakob se od Belly dozví, že
Cullenovi odjedou i s Bellou už před tím, než poruší smlouvu a promění Bellu v upírku. Když se Jakob dozvěděl že mají proměnu naplánovanou sotva za pár měsíců, strašně se naštval. Řekl jí že to by ji radši viděl mrtvou, než proměněnou. V tom se Bella rozbrečela, naskočila na motorku a uháněla k domu Cullenů. Přesto že byla Bella na Edwarda naštvaná, když ho uviděla začala ho vášnivě líbat. Po chvíli jí objal pevněji. Sesunul jí ruku po její paži, přes žebra až k pasu a pokračoval dolů po noze až ke koleni.V tom se zastavil, vzal jí za lýtko a ovinul si její nohu kolem boku. Při tom ustavičném líbání ze sebe vypravil: ,, můžeš mi říct co se ti na téhle posteli nelíbí ,, ( mezitím se překulili na bok a přitáhli se k sobě ). Bella mu odpoví, že se o ní myslí, že je zbytečná. Než stačil něco žíct, pomalu se překulil, až byl nad ní . ,, to je diskutabilní, tohle by se nám na pohovce dělalo těžko,, . Jeho jazyk něžně objel křivku jejích rtů a najednou přestal. ,, Rozmyslel sis to?,, zeptala se Bella.

Více v celém článku

Edward se překulil ze se zpátky, takže zase oba leželi na boku. ,, Nebuď směšná Bello,,
( okamžitě pochopil na co myslela) ,, jenom jsem se ti snažil ukázat výhody postele, která se ti tak nelíbí,, . Chvíli se spolu opět dohadovali, že pokusit se o ,,to,, je příliš nebezpečné. Edward nakonec Belle povolí jet za Jakobem. Po návratu domů Bella zjistí, že jí chybí jedno tričko. Edward dále pocítí v domě pach nějakého neznámého upíra. Proto jeli hned za Alicí, ta z toho byla celá nesvá, protože neměla žádné viděni. Jakob se Belle za nějaký čas omluvil za to co jí řekl a ona jeho omluvu přijala. Také jí pozval na táborák který se bude konat o víkendu večer v La Pusch. Bellu u táboráku všichni horlivě přivítali. U opékání špekáčků se začaly vyprávět Quileutské legendy. Čas plynul jako voda a Belle ani nedošlo, že se pomalu blíží její proměna v upíra. Edward na Belle její nejistotu poznal a řekl jí, že se to nemusí stát tak brzy. Po dlouhé době se Edward Belly zeptal na otázku co ho už dlouho tížila. ,, ty nechceš být moje žena ,, ? Bella mu vysvětlila, že dnes je jiná doba. Nechce totiž vypadat jako venkovská husička, kterou zbouchnul její kluk. Druhý den ráno si Bella všimla tytulku novin kde stálo : ,,Seattle terorizuje vrah,, . Zjistila, že jde o sérii třiceti-devíti vražd. V tom Belle došlo, že ty vraždy může mýt na svědomí stejná osoba, co tehdy slídila u nich doma. Proto jely k Cullenům a Jasper začal Belle vypravovat svůj příběh. Vyprávěl jí, že ve světě kolem nich, zuří válka. Upíři bojují o nadvládu nad místy, které jsou nejvíce osídlené . Že si upíři dokonce tvoří armády novorozených upírů.
Proto Belle došlo, že se někdo v Seattleu nejspíš buduje armádu novorozených upírů. Mezitím jela navštívit Jakoba
a pozvala ho na oslavu, kteráse bude konat u Cullenových po ukončení jejího studia.

V tom Belle řekne, že jí miluje. Jakob se ale neudrží a začne jí líbat. Bella se ale tak naštvala, že zapjala ruku v pěst a obrovskou rychlostí jí vymrštila vpřed. V tom Bella začala bolestí poskakovat. Cestou domů nádávala Jakobovi o sto-šest. Po příjezdu domů šel Jakob za Charliem do obýváku a ona si šla do kuchyně dát led na ruku. Když Jakob řekl Charliemu, že ho Bella praštila, protože jí políbil, tak mu pogratuloval. Edward samozřejmě Jakobovy pohrozil, ale v žádnou rvačku se to nezvrtlo.
Během dní Belle došlo, že tu armádu novorozených si tvoří Victoria aby mohla zabít Bellu. A tričko bylo ukradeno proto, aby novorození mohli zachytit Bellin pach. Čas plynul jak voda a slavnostní chvíle byla tady.
Po závěrečném ceremoniálu sdělila Bella Edwardovi co zjistila..Na oslavu k Cullenovím dorazila spousta lidí a večírek měl jednoznačně úspěch. Do té doby než se na oslavě objevil Jakob. Ten předal Belle dárek - Náramek s dřevěným přívěskem ve tvaru vlka který vlastnoručně vyřezal. Jakob ale zpozoroval, že se něco děje. Když mu Bella řekla jaké jí hrozí nebezpečí, bylo hned jasné, že jim vlkodlaci pomohou. Tak se rozhodli, že jestli mají bojovat po jednom boku, budou potřebovat nějakou instruktáž. Pár dní si dávali schůzky v lese a upíři vlkodlaky učili, jak s novorozenými bojovat. Edward dal Belle křišťálový
přívěsek na její náramek v podobě srdce. Bella mu poté řekla, že existuje ještě jedna věc, kterou by chtěla udělat před tím než přestane být člověkem. Teprve, když mu začala rozepínat knoflíčky u košile, dal si dohromady význam jejích slov. Tak udělali kompromis a domluvili se, že spolu nebudou spát, dokud nebudou manželé. Když teda
Bella souhlasila se sňatkem, Edward poklekl na jedno koleno a požádal jí o ruku. Ona samozřejmě souhlasila a řekla ,, Ano ,, . Druhý den se Alice chovala neobvykle smutně. Řekla Belle, že měla vidění ve kterém se oni dva jedou vzít do Las Vegas a jí ani nepozvali. Nakonec si jí Bella udobří tím, že jí dovolí aby jim zorganizovala svatbu.


Další den nastal čas na realizaci jejich bojových plánu. Vše šlo podle plánu. Bella nechala na mýtině falešnou stopu a Jakob jí odnesl na bezpečné místo za Edwardem. Bella a Edward strávili noc ve stanu. Venku zuřila sněhová bouře a Bella se třásla tak, že skoro nebyla schopná mluvit. Jakob jí šel zahřát ( protože průměrná teplota těla vlkodlaka je 40o celsia ).
Ráno šel Jakob zase ven hlídat před stan. Bella se mezitím s Edwardem bavila o tom jaký byl nejlepší den jejich života. Edward odpověděl, že to bylo před dvěma dny, když souhlasila, že se za něj vdá. A v tom se zvenku ozvalo hlasité vlčí zakňourání.V tom Belle došlo, že je Jakob poslouchal. Bella se mu omlouvá, že se to musel dozvědět takhle, jeho to ale nezajímá. Je rozhodnutý že se nechá zabít armádou novorozených. Bella ho ale ničím nedokázala přesvědčit aby se nezabíjel, tak mu řekne že ho miluje a
požádá ho aby jí políbil. Jakob jí pořád líbal a líbal, pak přiblížil rty k jejímu uch a řekl jí ,, umíš to i líp Bello, nemusíš nad tím tak přemýšlet,, . Jakobovo bouřlivé líbání rozhodilo její slabé sebeovládání až se mu úplně přestala bránit a začala mu polibky dychtivě oplácet. Jako kdyby přišla o rozum. Takhle v životě ještě nikdy nikoho nelíbala, s ním si totiž nemusela dávat pozor a ani on se nemusel bát aby neublížil jí. Chytla ho za vlasy, ale tentokrát
proto, aby si ho přitáhla blíž. Po dlouhé době Jakobovy rty přestaly dřív než ty její. Otevřela oči a on se na ní díval užasle a okouzleně. ,,Musím jít,, zašeptal, nebudu pryč dlouho. Poté Bella ležela obličejem zabořeným do spacáku a čekala až jí dostihne spravedlnost. Edward jí řekl, že už všechno ví a že se na ní nezlobí. Jen ho mrzí, že ho o to požádala. Za chvíli se na mýtince se stanem objevila Victoria s jejím novorozeným druhem Rileym. Edward se Sethem oba zabili.
Po bitvě se na mýtině objevili Volturiovi a byli rádi, že jim Cullenovi usnadnili práci. Za pár týdnů ukáže Alice Belle její svatební šaty. Alice a Esme se dali do svatebních příprav. Bella s Edvardem dohodnou datum svatby na 13. srpna. Edvard Belle znovu navlékne zásnubní prsten a jedou to říct Charliemu.

A kniha končí slovy : Znovu mi navlékl prstýnek na prostředníček levé ruky, kde taky zůstane. Pokud možno po zbytek věčnosti.

Zdroj:          http://hannah-montana-twilight.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 4. srpna 2010 v 11:50 | Reagovat

nejlepší díl <3

2 ♥~*TeRr*~♥ ♥~*TeRr*~♥ | Web | 4. srpna 2010 v 11:53 | Reagovat

Nejlepšíí . ^^

3 Luky Luky | Web | 4. srpna 2010 v 11:54 | Reagovat

Dobrý

4 Mary Mary | Web | 4. srpna 2010 v 11:56 | Reagovat

Už aby byl Rozbřesk! :D

5 Magdíísek Magdíísek | Web | 4. srpna 2010 v 11:56 | Reagovat

Nejlepší díl z celé ságy :)♥

6 SteFFany* SteFFany* | Web | 4. srpna 2010 v 12:00 | Reagovat

krásnýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama