Rozbřesk

2. srpna 2010 v 12:07 | Terísek ツ |  Rozbřesk-informace
                                              Rozbřesk- Breaking Dawn
Svatba je tady! Bella Swanová (Kristen Stewart) potvrdí svou lásku k upíru Edwardovi Cullenovi jedním závazným slůvkem "Ano". Na svatbu se jako svatební dar dostaví vlkodlak Jacob Black, který po rozloučení s Bellou utekl a ve vlčí podobě se toulal po lesích. Jeho nečekaná návštěva se málem zvrtla v boj na život a na smrt, když mu Bella oznámila, že se hodlá stát upírkou a žít věčnost s Edwardem. Jacob nesouhlasil s tím, že by se měla stát tou odpornou "pijavicí"!

Více v c.č.


Jako svatební dar od Edwarda dostává líbánky na ostrově Esmé, kde mají strávit několik týdnů o samotě. Bella a Edward se spolu milují a dojde k nečekané události, která navždy převrátí mladému páru Cullenových a jejich rodině život. Bella čeká dítě!! Edward a Carlisle se chystají "vyndat jí TO z břicha", ale Bella tvrdě protestuje a jako bodyguarda si zařídí Rosalii. Oba se rychle vrací domů.
Bellino dítě roste závratnou rychlostí. Přes ultrazvuk není vidět nic a Bella čím dál víc slábne a ztráci nitky života. Ditě má také obrovskou sílu a matce láme kosti. Přes to všechno je však Bella pevně rozhodnuta dítě donosit a položit za něj vlastní život. Také zjišťují, že dítěti dokáže Edward číst myšlenky!
Časem vše dochází do velmi kritického bodu. Belle se z normálního jídla dělá špatně a dítě jí stále láme žebra. Edward však dojde k nečekanému závěru, který oběma zachrání život, jak se později ukáže. Bella musí pít lidskou krev, aby se udržela při životě.
Jednou, když Bella pila z hrníčku krev, jí upadl a ona se pro něj rychle sehnula. Ozvalo se prasknutí a ona začala rodit. Umírala. Dítě se podařilo porodit-byla to holčička, kterou pojmenovali Renesme, ale Bellin život rychle pohasínal. Edward v pokusu o záchranu umírající matce vpíchl jed přímo do srdce a  snažil se ji přeměnit. Bella ležela bez hlesu dva dny a uvnitř ji stravoval oheň. Po dvou dnech však otevřela oči a z bezbranného člověka se stala silná krásná a divoká novorozená upírka.
Později Bella zjišťuje, že se Jacob do Renesme otiskl! Většinu času tráví s ní. Bella začíná lovit a pít zvířecí krev. Dozvídá se, že ona a její dcera mají zvláštní schopnosti. Renesme je sice napůl člověk a napůl upír, ale dokáže komunikovat s lidmi myšlenkami. Bella dokáže kolem sebe vytvořit štít, který chrání myšlenky bytostí, uvnitř se nacházejících. Navíc jejich dcera neuvěřitelně rychle roste, sílí, umí číst, mluvit, chodit a lovit a dokonce se ovládat.
Další špatná zpráva! Volturiovi si myslí, že Cullenova rodina přeměnila dítě, což je trestné a přicházejí se svou celou gardou jej zahubit. Cullenovi se sanží najít pomoc u ostatních upírů a shromažďují se v nicnetušícím Forks. Bella se připravuje k záhubě a Renesme na útěk. Pokusí se je však přesvědčit.
Volturiovi přicházejí. Po dlouhém debatování, nedůvěře, hlasování, mentálních ůtoků pocházejících od Jane a Aleka a domluv se Volturiovi rozhodnou odejít a nechat vše tak jak je. Bella a Edward jsou šťastní a doufají, že je čeká dlouhá a šťastná věčnost!
Rozpotala se bitva uvnitř mého těla- moje uhánějící srdce závodilo s útočícím ohněm. Oba prohrávaly. Oheň měl na kahánku, protože strávil všechno hořlavé, mé srdce klusalo ke svému poslednímu úderu. Oheň se stáhl, s konečným, nesnesitelným vzedmutím se soustředil uvnitř toho posledního lidského orgánu. Po vzedmutí následoval hluboký, dutě znějící úder. Srdce mi dvakrát poskočilo a pak ještě jednou tiše udeřilo. Nebylo slyšet žádný zvuk. Žádný dech. Ani můj. Nepřítomnost bolesti byla v tu chvíli jediné, co jsem dokázala chápat. A pak jsem otevřela oči a v úžasu se podívala nad sebe.
Bella- přeměna na upírku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni =o)

Klik =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama