Nikki Reed

12. srpna 2010 v 11:32 | Terka
celé jméno: Nicole Houston Reed
narození: 17.5.1988, Los Angeles, Kalifornie

 Nikki Reed je americká herečka indianského původu, dcera umělce Setha Reeda. Jedná se o nejmladší osobu v historii, která kdy napsala filmový scénář (Třináctka). Nedávno se zviditelnila rolí Rosalie Haleové ve filmu Stmívání.

Život této herečky byl od mládí velmi pestrý. Jako malá dívka byla stydlivá a ležela často v knížkách. Ve svých dvanácti letech se však dostala ke skupině děvčat, které nešly zrovna příkladem. Její do té doby hezký vztah s matkou začal skřípat a Nikki začla experimentovat s drogami, sexem a drobnou kriminalitou.

Catherine Hardwicke, umělkyně, která se chtěla stát režisérkou a spisovatelkou, dlouho chodila se Sethem Reedem a po rozchodu s ním přišla s Nikki do styku. V roce 2002 začala s Nikki spolupracovat na scénáři filmu. Nejprve z toho měla vzniknout lehčí komedie, ale vznikla Třináctka, která byla napsána podle skutečných událostí, které Nikki prožila. Nikki a Catherine dokončily dílo během šestiti dnů o zimních prázdninách.
Film je částečně rebelský, autobiografický, dramatický a zobrazuje divoký život dívky, která se stává ženou a navazuje vztah k drogám, sexu a krádežím. Hlavní charakter Tracy, který ztvárnila Evan Rachel Wood, byl vlastně vytvořen podle Nikki, která hrála divokou, rebelskou holku, která jí ve skutečnosti "zkazila".
Nikki je velmi talentovaná a po tomto filmu natočila další, například: Legendy z Dogtownu, Úkladná vražda a také si zahrála roli v americkém seriálu O.C.
Dalším mezníkem její kariéry je filmové zpracování ságy Stmívání, kde Nikki ztvárnila roli Rosalie Haleové.
hbh
zgz
s přáteli
fef
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tvé SB Tvé SB | Web | 18. srpna 2010 v 15:06 | Reagovat

Hojík o prázdniny utíkájí viĎ?? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama